ترمیم گشادی واژن

ترمیم گشادی واژن

از جمله سوالات رایج خانم ها در مورد افتادگی و شل شدن واژن است که معمولا آگاهی لازم را در مورد درمان آن ندارند. با ما همراه باشید در ادامه به توضیح بیشتر در این زمینه پرداخته می شود.

علل ایجاد شلی واژن

شلی واژن مشکلی است که خانم ها به مرور زمان با افزایش سن و طی زایمان های مکرر ، گذراندن حاملگی ها و یا به صورت ژنتیکی ممکن است دچار آن شوند .

علائم شلی واژن

علائمی که بیمار با آن مواجه می شود شل شدن واژن است که خود بیمار و یا شریک جنسی اظهار می نماید که واژن شل شده است و بیمار ممکن است دچار بی اختیاری ادرار شود .

درمان شلی واژن

درمان هایی که برای شل شدن واژن ذکر می شود درمان های جراحی و غیر جراحی است .

ترمیم گشادی واژندرمان شلی واژن با جراحی

در مورد درمان جراحی ، بیمار باید بستری شود و عمل جراحی به وسیله بی هوشی عمومی و یا بی حسی صورت می گیرد . این درمان دوران نقاهت دارد و بعد از جراحی مراقبت از زخم باید انجام شود . در مواردی که شلی واژن شدید باشد باید از روش جراحی استفاده شود .

در مورد روش های غیر جراحی، درمانی وجود دارد به نام درمان با دستگاه رادیو فولنس یا هیگز که در ادامه به آن پرداخته می شود .

درمان شلی واژن با نخ

یکی از درمان های سرپایی برای شل شدن واژن لیفت با نخ است که در مورد آن سوالات بسیاری می شود لیفت با نخ یک روش جراحی سرپایی بوده که بدون بیهوشی عمومی انجام می شود دوره نقاهت ندارد  نیاز نیست بیمار بستری شود و مراقبت خاصی نداشته و در مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه به صورت سرپایی برای فرد انجام می شود . برای افرادی که شلی واژن به صورت خفیف دارند و یا افرادی که زایمان طبیعی نداشته اند ولی احساس می کنند مدخل خروجی واژنشان شل شده است می توانند از این روش استفاده نمایند که بسیار کاربردی و مفید خواهد بود . نخ های استفاده شده در این روش درمانی، قابل جذب هستند و در مدت ۱۵ ماه تا ۱٫۵ سال این جذب طول می کشد و به مرور زمان سفتی بافت بیشتر می شود و بافت را تحریک به ساخت کلاژن سازی می نماید . همچنین فاصله بین مقعد و واژن که گاهی ممکن است کوتاه شود ، بلند تر می گردد و واژن جمع تر می شود . این روش برای افرادی که شلی واژن خفیف تا حد متوسط دارند توصیه می شود .

درمان شلی واژن با دستگاه هیگز

یکی از روش هایی که برای درمان شلی واژن از آن استفاده می شود بهره گیری از دستگاه رادیو فولنس یا هیگز است . استفاده از این روش در دنیا ودر کشور ما در حال انجام است . یکی از دستگاه هایی که برای شلی واژن استفاده می شود هیگز می باشد که با امواج رادیو فولنسی کار می کند . این دستگاه آمریکایی بوده و توسط شرکت مدیا عرضه می شود . این دستگاه مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار گرفته است . در این روش توسط امواج رایو فولنسی که خطری برای بیمار ندارد عضلات شروع به بازتوانی و بازسازی می کنند. خونرسانی واژن بیشتر می شود و مخاطی که دچار آسیب شده است ترمیم می گردد و عضلات ناحیه لگن و زیر مثانه انقباضات خود را پیدا می کنند و به وظیفه اصلی خود می پردازند . خانم ها به مرور زمان و افزایش سنشان به خاطر کمبود هورمون هایی که به وجود می آید ، دچار مشکلات افتادگی واژن ، بی اختیاری ادرار و یا حتی آتروفی واژن می شوند .

از جمله عوارض که خانم ها با آن رو به رو می شوند، از دست دادن زیبایی واژن است. امروزه برای درمان این عارضه راه کار های متفاوتی وجود دارد.استفاده از دستگاه هیگز برای زیبایی واژن یکی از راه های درمانی است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. خانم  دکتر مهزاد هلاوی در این خصوص توضیحاتی را در این مقاله ارائه داده اند. همچنین می توانید برای دریافت مشاروه و راهنمای از ایشان می توانید با شماره  ۳۱ ۲۱ ۷۴ ۴۴ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید. همچین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

علائم آتروفی واژن

یکی از علائم آتروفی واژن می تواند خشکی واژن و یا کم بودن ترشحات در حین رابطه باشد . سوزش ، خارش و حتی خونریزی های مکرر از ناحیه واژینال و همچنین بی اختیاری ادرار است . به این صورت که هنگام عطسه و یا سرفه دچار ریزش ادرار شوند و یا احساس کنند که سریعا به دستشویی نیاز دارند .

مزیای دستگاه هیگز

این دستگاه در درمان بسیار موفق ظاهر شده و توانسته رضایت بیمار را تا حد قابل توجهی به دست آورد . از جمله درمان آن :

  • بی اختیاری ادرار
  • شلی واژن
  • آتروفی و خشکی واژن
  • صدای خروج هوا از واژن در حین رابطه
  • گشاد شدن واژن

همچنین افرادی که در حین رابطه عضلاتشان به صورت غیرارادی تنگ می شود نیز می توان از این دستگاه استفاده کرد .

این روش دوره نقاهت ، بی حسی و یا بی هوشی ندارد هیچ مشکلی برای انجام فعالیت های روزمره به وجود نمی آید و نتایج موثری ارائه می دهد .

پاسخ

ده − دو =

Call Now Button