تنبلی تخمدان و بارداری

تنبلی تخمدان و بارداری

از نگرانی های مهم خانم هایی که مبتلا به تنبلی تخمدان هستند ، ترس از بارداری است . تنبلی تخمدان یا همان سندرم تخمدان پلی کیستیک جزو بیماری های شایع زنان است که می تواند در باردرای نیز تاثیر بگذارد . امروزه با وجود بیماری های بسیار ، درمان های نوینی نیز ارائه شده است . با پیشرفت تکنولوژی برای درمان تنبلی تخمدان و هموار شدن شرایط برای بارداری ، راه هایی معرفی گردید که می تواند مشکلات بسیاری از بانوان مبتلا را برطرف نماید .

تنبلی تخمدان و بارداریتنبلی تخمدان

تنبلی تخمدان در بین خانم ها شیوع زیاد دارد به طوری که بر طبق آمار برداشت می شود از بین ۱۰ زن یک نفر از آن ممکن است به تنبلی تخمدان ابتلا داشته باشد . همانطور که ذکر می شود این مشکل می تواند در بارداری اختلال ایجاد کند اما به این معنا نیست که امکان بچه دار شدن وجود نخواهد  داشت . برای خوش بین بودن باید شخصی را معرفی کنیم که با وجود داشتن تنبلی تخمدان توانست ۴ فرزند سالم داشته باشد . این خانم ویکتوریا بکهام است که شاید نام او را به عنوان زن موفق شنیده باشید . پس نباید این بیماری باعث ناامیدی شود .

تاثیر تنبلی تخمدان بر باردرای

تخمدان پلی کیستیک برگرفته از تعداد زیادی از کیست های کوچک است که در زیر سطح تخمدان قرار گرفته است . در این کیست ها مکان هایی برای رشد تخمک محسوب می شوند . حال در حالت اختلالات هورمونی این کیسه ها به خوبی رشد نمی کنند و نمی توانند در زمان معین آزاد شوند که به آن اصطلاحا تنبلی تخمدان و یا سندرم تخمدان پلی کیستیک می گویند .

دلیل اصلی برای ایجاد مشکل در بارداری نیز همین مورد ذکر می شود یعنی نامنظم بودن تخمک گذاری و یا عدم تخمک گذاری می تواند بارداری با به تعویق اندازد .

تشخیص و درمان کیست تخمدان باید توسط متخصص زنان حاذق و باتجربه انجام گیرد. دکتر هلاوی متخصص زنان و متخصص نازایی در این زمینه مشاوره های لازم را به شما می دهند. جهت مشاوره با ایشان می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

چطور با تنبلی تخمدان می توان باردار شد؟

از موارد مهم و تاثیر گذار می تواند کاهش وزن باشد . با کم کردن وزن می توان شانس بارداری را افزایش داد چرا که عموم خانم های چاق و با وزن اضافه دچار سندرم تخمدان پلی کیستیک می شوند ، البته افرادی که مبتلا به تنبلی تخمدان مقاوم به انسولین باشند ، اضافه وزن ندارند و شاید لاغر هم باشند .

این افراد با مشورت و هماهنگی با متخصص زنان می توانند بارداری سالمی را تجربه کنند . گر چه این دست از خانم ها احتمال داشتن سقط جنین و یا افزایش وزن جنین را دارند . اما با کنترل کردن و مراقبت های دوران بارداری می توانند بروز این مشکلات را به حداقل برسانند .

پاسخ

یازده + 3 =

Call Now Button