تنگ کردن فوری واژن

تنگ کردن فوری واژن

یکی از مشکلات شایع در زنان بعد از بارداری و زایمان ، گشاد شدن دهانه ی واژن و ایجاد ناراحتی های روحی برای فرد می باشد . هرچند که گشاد شدن واژن باعث از بین رفتن کیفیت روابط زناشویی بعد از زایمان و افزایش سن نیز می شود . ممکن است شما هم به دنبال روشی برای تنگ کردن فوری واژن باشید . برای اطلاع از این روش ها با مطلبی از دکتر مهزاد هلاوی متخصص زنان همراه باشید .

چرا واژن گشاد می شود ؟

گشاد شدن واژن معمولا  مشکلی است که خانم ها به مرور زمان با افزایش سن و طی زایمان های مکرر ، گذراندن حاملگی ها و یا به صورت ژنتیکی با آن دست و پنجه نرم می کنند . تقریبا بیشتر خانم ها در طول زندگی متوجه گشاد شدن تدریجی دهانه و داخل واژن می شوند .

با دقت به نشانه های آن می توانید درک درستی از گشادی واژن داشته باشید .

علائم شلی واژن یا گشاد بودن واژن چیست ؟

 

ممکن است در حین رابطه جنسی خود یا شریک جنسیتان متوجه این مساله بشوید، همچنین در موارد شدید تر ممکن است فرد دچار بی اختیاری ادرار شود .این بی اختیاری ادرار که با کوچکترین عطسه و یا سرفه نیز پدید می آید می تواند مهم ترین علائم و هشدار برای گشاد بودن واژن باشد .

تنگ کردن فوری واژن

درمان هایی که برای شل شدن واژن ذکر می شود درمان های جراحی و غیر جراحی است .روش های غیر جراحی مانند انجام ورزش های خاص برای تقویت عضلات گف لگن و دهانه واژن می باشد که باید به صورت مداوم انجام شود .

اما سریع ترین و ایمن ترین روش برای تنگ کردن واژن و از بین بردن گشادی آن روش جراحی است .

جراحی تنگ کردن واژن

در مواردی که شلی واژن بسیار زیاد باشد و نیاز به تنگ کردن فوری آن وجود داشته باشد ، حتما باید از روش های جراحی استفاده کرد ، با جراحی می توان میزان قابل توجهی تنگی ایجاد نمود و تمام مشکلاتی که در اثر گشادی واژن پدید آمده اند را برطرف کرد  ، برای انجام این جراحی بیمار باید بستری شود و عمل جراحی به وسیله بی هوشی عمومی و یا بی حسی صورت می گیرد . این درمان دوران نقاهت دارد و بعد از جراحی مراقبت از زخم باید انجام شود . در مواردی که شلی واژن شدید باشد باید از روش جراحی استفاده شود .

در مواردی که گشادی واژن کمتر باشد و البته اختیار ادرار وجود داشته باشد ، می توان با درمان های لیزری این مشکل را برطرف نمود ، یکی از درمان های تخصصی در این زمینه  استفاده از دستگاه رادیو فولنس یا هیگز  می باشد که می تواند نتایج بسیار فوق العاده ای را ارائه نماید . این دستگاه با امواج مخصوص و بدون ضرر برای بدن می تواند دیواره ی واژن را تحریک و تقویت نماید و البته با ایجاد انسجام در دیواره ی واژن باعث تنگ شدن فوری واژن شود .

تنگ کردن فوری واژن با دستگاه هیگز

خانم های عزیز می توانند  برای درمان شلی واژن از دستگاه فوق العاده ی هیگز استفاده می شود بهره گیری از دستگاه رادیو فولنس یا هیگز است . استفاده از این روش در دنیا ودر کشور ما در حال انجام است . یکی از دستگاه هایی که برای شلی واژن استفاده می شود هیگز می باشد که با امواج رادیو فولنسی کار می کند . این دستگاه آمریکایی بوده و توسط شرکت مدیا عرضه می شود . این دستگاه مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار گرفته است . در این روش توسط امواج رایو فولنسی که خطری برای بیمار ندارد عضلات شروع به بازتوانی و بازسازی می کنند. خونرسانی واژن بیشتر می شود و مخاطی که دچار آسیب شده است ترمیم می گردد و عضلات ناحیه لگن و زیر مثانه انقباضات خود را پیدا می کنند و به وظیفه اصلی خود می پردازند . خانم ها به مرور زمان و افزایش سنشان به خاطر کمبود هورمون هایی که به وجود می آید ، دچار مشکلات افتادگی واژن ، بی اختیاری ادرار و یا حتی آتروفی واژن می شوند .

دقت داشته باشید که درمان گشادی واژن  توسط متخصص زنان حاذق و باتجربه انجام می گیرد. دکتر هلاوی متخصص زنان و متخصص نازایی در این زمینه مشاوره های لازم را به شما می دهند. جهت مشاوره با ایشان می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

مزیای دستگاه هیگز

بسیاری از بیماران رضایتمندی کاملی از این دستگاه دارند و با استفاده از این روش توانسته اند شادابی و اعتماد به نفس مجدد را بازیاند ، این دستگاه به تنهایی برای رفع گشادی واژن کاربرد ندارد و می توان از آن در مواردی مانند  :

  • بی اختیاری ادرار
  • شلی واژن
  • آتروفی و خشکی واژن
  • صدای خروج هوا از واژن در حین رابطه
  • گشاد شدن واژن

نیز استفاده نمود ، دوره ی نقاهت در این روش بسیار کوتاه است و نتایج حاصل از آن ماندگاری بالایی دارند و البته درمان به صورت قطع انجام می شود ، همچنین افرادی که در حین رابطه عضلاتشان به صورت غیرارادی تنگ می شود نیز می توان از این دستگاه استفاده کرد .این مشکل در زنان جوان دیده می شود که ترس از رابطه زناشویی به دلیل تحمل درد زیاد را به همراه خواهد داشت .

این روش دوره نقاهت ، بی حسی و یا بی هوشی ندارد هیچ مشکلی برای انجام فعالیت های روزمره به وجود نمی آورد وفرد می تواند به راحتی کارهای عادی روزمره را بعد از مدت بسیار کوتاهی انجام دهد  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.4]
دکتر مهزاد هلاوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی لاپاراسکوپی و سونوگرافی دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران انجام کلیه اعمال جراحی زیبایی زنان شامل : لابیاپلاستی تنگ کردن واژن رفع افتادگی واژن سفید کردن واژن

پاسخ

13 − شش =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس سریع با پزشک