درد زایمان طبیعی

درد زایمان طبیعی

آیا با درد زایمان طبیعی آشنا هستید؟ می دانید شناخت این درد به شما چه کمکی می کند؟ با علائم درد زایمان طبیعی آشنا هستید؟ در این مقاله دکتر مهزاد هلاوی متخصص زنان در تهران به سوالات شما پاسخ می دهند پس با ما همراه شوید.

بهترین متخصص زنان در تهران

بهترین-متخصص-زنان-در-تهران

شناخت کامل دردهای زایمان از بهترین راه هایی است که در زمان درد زایمان طبیعی به شما کمک می کند تا این دردها را کنترل کنید.

درد زایمان طبیعی از چه زمانی شروع می شود؟

درد زایمان معمولا بین هفته ۳۷ تا ۴۰ شروع می شود و یک سری علائمی دارد که خانم باردار احساس می کند که نزدیک زمان زایمان می باشد.

 دکتر هلاوی متخصص زنان و نازایی در تشخیص درد زایمان طبیعی و انجام زایمان طبیعی و زایمان سزارین  مهارت بالایی دارند. جهت مشاوره با ایشان می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

علائم درد زایمان طبیعی

 • یکی از علائم به این صورت است که خانم باردار احساس می کند جنین پایین افتاده است و در لگن قرار گرفته است.
 • ترشحات زیاد می شود و گاهی اوقات این ترشحات خونی هم هستند.
 • احساس پارگی کیسه آب
 • احساس درد در کمر و پایین شکم
 • احساس انقباض در شکم و سفت و شل شدن شکم
درد-زایمان-طبیعی

درد-زایمان-طبیعی

 در چه صورتی این علائم، نشانه زایمان نیستند؟

 • هم انقباضات واقعی و هم انقباضات کاذب که از هفته ۳۷ ام به بعد دیده می شوند هر دو به طور مداوم تکرار می شوند و همراه با یک درد مختصری در اوایل می توانند باشند ولی در انقباضات واقعی با گذشت زمان درد شدیدتر می شود، تعداد درد با گذشت زمان بیشتر می شود ولی انقباضات کاذب که نشانه زایمان نیستند دردشان با مرور زمان کمتر می شود و شدت درد کاهش می یابد.
 • خانم های باردار در انقباضات واقعی در صورتی که استراحت کنند و داروی مسکن مصرف کنند هیچ تغییری پیدا نمی کند و همچنان شدت درد افزایش می یابد ولی انقباضات کاذب با استراحت و مصرف دارو بهتر می شوند.

در صورتی که به واقعی یا کاذب بودن این انقباضات شک دارید حتما باید به متخصص زنان مراجعه کنید. در این حالت باید شرح حال خود را به طور کامل به پزشک بگویید تا پزشک بتواند تشخیص درست دهد.

در صورتی که شما این انقباضات را قبل از ۳۷ هفته احساس کردید حتما باید به متخصص زنان و زایمان اطلاع دهید چون ممکن است دچار زایمان زودرس شوید بنابراین پزشک با تجویز یک سری داروها قادر خواهد بود زایمان شما را عقب بیندازد.

کاهش درد زایمان طبیعی

 • حفظ آرامش در هنگام زایمان طبیعی: با حفظ آرامش خود در هنگام زایمان و تمرکز کافی بر روی انقباضات رحم و شکم می توانید درد کمتری در حین زایمان احساس کنید.
 • استفاده از کمپرس آب گرم یا آب سرد در حین زایمان طبیعی: با قرار دادن یک کیسه آب گرم یا سرد بر روی کمر و دست و پاهای خود می توانید درد آنها را به طور موثری کاهش دهید.
 • ماساژ دادن در حین زایمان طبیعی: ماساژ دادن دست ها و پاها به طور آهسته کمک می کند تا درد کمتری در زایمان احساس کنید.
 • تنفس صحیح در حین زایمان طبیعی: سعی کنید به تنفس صحیح و آرام در حین زایمان تمرکز کنید تا درد کمتری را احساس کنید.

سایر خدمات دکتر هلاوی متخصص زنان به شرح زیر هستند:

درمان نازایی

لابیاپلاستی

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

لاپاراسکوپی

پاسخ

شانزده − 16 =

Call Now Button