روش های مختلف زایمان

روش های مختلف زایمان

زایمان

از سال 1900، تحولات عظیمی در شیوه های زایمان اتفاق افتاد. به طور مثال از سال 1940 بیشتر زایمان ها در بیمارستان انجام می شود.با افزایش علم و تکنولوژی، برای زایمان امن ترین روش ها را ابداع نموده تا مادر از زایمان خود بهترین تجربه را داشته و نوزاد خود را سالم به دنیا بیاورد.

از جمله اهدافی که در روش های زایمان مد نظر است، این است که یک تولد آرام و ایده آل برای مادر رقم زده شود. با این حال نمی توان زمان دقیق و نحوه تولد نوزاد را پیش بینی کرد تا بتوان راحت تر به این امر رسیدگی کرد. به همین دلیل برای انجام زایمان روش های مختلفی را می توان در ادامه پیشنهاد کرد. به گفته دکتر هلاوی ، تعیین روش زایمان به شرایط مادر و نوزاد بستگی دارد.

روش های مختلف زایمان

  • زایمان طبیعی

از اصلی ترین روش های زایمان در دنیا که از قدیمی ترین روش ها نیز است، زایمان طبیعی است. در این روش نوزاد از راه واژن و بعد از گذشت 38 تا 41  هفته از دوران بارداری نوزاد به طور طبیعی به دنیا می آید. در این روش با توجه به شرایط و نحوه تولد نوزاد، درد زیادی توسط مادر تحمل می شود. دکتر هلاوی  به تمامی خانم ها توصیه می کنند تا زایمان طبیعی انجام دهند. مگر آن که به دلایل پزشکی از انجام زامیان طبیعی مبرا باشند. زیرا زایمان نباید قبل از هفته 39 و به درخواست مادر انجام شود.

مزایای زایمان طبیعی

  • دوره نقاهت کوتاه مدت
  • کم بودن میزان عفونت بعد از زایمان به دلیل عدم انجام جراحی
  • بهبود سریع تر مادر، به دلیل عدم ایجاد برش برای انجام زایمان
  • زایمان سزارین

به  ایجاد برش بر روی شکم مادر و خارج کردن نوزاد از شکم مادر، زایمان سزارین گفته می شود. انجام زایمان سزارین در برخی از زنان باردار انجام می شود که دارای شرایط خاصی بوده و قادر به انجام زایمان طبیعی نیستند. در این روش به دلیل آن که نوزاد توسط متخصص زنان به دنیا می آید، می توان روز به دنیا آمدن نوزاد را در آن به راحتی مشخص کرد.

شرایط انجام زایمان سزارین

  • داشتن نوزاد دو یا چند قلو
  • درشت بودن نوزاد
  • ابتلای نوزاد به بیماری خاص
  • بروز مشکل برای نوزاد در هنگام تولد
  • انسداد دهانه واژن و عدم بیرون آمدن نوزاد

هر کدام از روش های زایمان دارای عوارض و فواید مختلفی است و هر دو روش توسط دکتر هلاوی، متخصص زنان انجام می شود. انتخاب روش انجام زایمان با نظر متخصص زنان بوده و بعد از بررسی شرایط مادر، روش زایمان تعین می شود.

برخی از خدمات دکتر مهزاد هلاوی متخصص زنان 

درمان ناباروری با IVF

درمان نازایی

لابیاپلاستی 

درمان ناباروری با IUI

جراحی زیبایی واژن

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

راه های ارتباطی با دکتر

55 34 72 44 – 31 21 74 44 [021]

 کانال تلگرام

 صفحه اینستاگرام

با تشکر مدیریت سایت دکتر هلاوی متخصص زنان و زایمان و زیبایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر مهزاد هلاوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی لاپاراسکوپی و سونوگرافی دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران انجام کلیه اعمال جراحی زیبایی زنان شامل : لابیاپلاستی تنگ کردن واژن رفع افتادگی واژن سفید کردن واژن

پاسخ

5 × دو =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس سریع با پزشک