زایمان سزارین

زایمان سزارین

زایمان

زایمان به منظور خارج کردن نوزاد از داخل رحم انجام می شود. زایمان به در دو نوع زایمان طبیعی و زایمان سزارین انجام می شود. برای آشنایی با زایمان طبیعی می توانید به مقاله در این خصوص مراجعه نمایید.

زایمان سزارین

زایمان سزارین

از جمله قدیمی ترین روش های زایمان بعد از زایمان طبیعی، زایمان سزارین است. زایمان سزارین از جمله جراح هایی است که به منظور به دنیا آوردن جنین توسط متخصص زنان انجام می شود. در این جراحی با توجه به شرایط مادر و نوزاد برشی بر روی پوست شکم مادر تا رحم زده می شود تا بتوان نوزاد را از آن خارج نمود.

دلایل انجام زایمان سزارین

انجام زایمان سزارین دلایل متفاوتی دارد. انجام زایمان سزارین با توجه به شرایط مادر و جنین و بررسی های متخصص زنان انجام می شود. در ادامه به توضیح برخی از دلایل انجام زایمان سزارین می پردازیم.

  • دلایل پزشکی

بیشتر خانم هایی که زایمان سزارین انجام می دهند، در وهله اول کاندید زایمان طبیعی بوده اند و به دلیل بروز مکشل در حین انجام زایمان برای مادر و یا جنین متخصص زنان تصمیم به انجام زایمان سزارین می گیرد. همچنین ممکن است مادر به دلیل دارا بودن شرایط خاص برای خود و یا جنین، باید زایمان سزارین انجام دهد.

  • عدم تطبیق سر جنین با لگن مادر

در برخی از موارد با این که زمان زایمان طبیعی رسیده اما سر جنین با لگن مادر در یک راستا نبوده و جینین هیچ گونه چرخشی هم ندارد. در این میان به دلیل انقباضایت که در عضلات لگن مادر نیز اتفاق یم افتد، درد بسیاری ایجاد می شود. به همین دلیل زایمان سزارین انجام می شود.

  • شرایط جنین

زایمان سزارین زمانی انجام می شود که جنین در داخل رحم دچار مشکل شده است. این مشکلات شامل کم بودن اکسیژن در خون، کاهش ضربن قلب جنین و یا بروز موارد زائد در خون می باشد. در این شرایط زایمان سزارین به طور اورژانسی انجام می شود.

  • زایمان سزارین در گذشته

 در گذشته خانم هایی که در بار اول زایمان خود، زایمان سزارین انجام داده باشند، برای دفعات بعدی نیز باید زایمان سزارین انجام می داند.

اما امروزه با افزایش علم در این حوزه با توجه به شرایط مادر و نوع برشی که در زایمان قبلی انجام داده است، می تواند زایمان طبیعی نیز انجام دهد. لازم به ذکر است که خانم هایی که در زایمان سزارین خود برش عرضی بر روی شکم خود داشته اند می توانند زیر نظرز بهترین متخصص زنان، اقدام به زایمان طبیعی نمایند. به همین منظور مادر قبل از انجام زایمان طبیعی و سزارین حتما پرونده پزشکی خود را به همراه داشته و در اختیار متخصص زنان خود بگذارند.

برخی از خدمات دکتر مهزاد هلاوی متخصص زنان 

درمان ناباروری با IVF

درمان نازایی

لابیاپلاستی 

درمان ناباروری با IUI

جراحی زیبایی واژن

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

راه های ارتباطی با دکتر

55 34 72 44 – 31 21 74 44 – 021

 کانال تلگرام

 صفحه اینستاگرام

با تشکر مدیریت سایت دکتر هلاوی متخصص زنان و زایمان و زیبایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر مهزاد هلاوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی لاپاراسکوپی و سونوگرافی دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران انجام کلیه اعمال جراحی زیبایی زنان شامل : لابیاپلاستی تنگ کردن واژن رفع افتادگی واژن سفید کردن واژن

پاسخ

3 + 13 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس سریع با پزشک