سوالات متداول بیماری های زنان

سوالات متداول زگیل تناسلی
  • زگیل تناسلی به چه شکل هایی ایجاد می شود ؟

زگیل تناسلی به شکل جوش های نرم که تنها در قسمت تناسلی به وجود می آیند گفته می شود . زگیل های تناسلی شکل های گوناگونی دارد و تا هم اکنون ۱۰۰ نوع آن شناخته شده است .

  • زگیل تناسلی با چه نشانه هایی همراه می باشد ؟
  • کسانی که به زگیل تناسلی دچار می شوند در قسمت تناسلی خود احساس درد – خارش حاد – ناراحتی و جوش های نرم می شوند . احتمال دارد این جوش ها بسیار درشت نباشد و به شکل زیر پوستی خود را نمایان کنند . در برخی از مواقع به شکل ورم کرده و روی پوست ظاهر می شود . این نوع از زگیل ها به شکل خوشه ای و یا یک دونه ای ظاهر می شوند . و اگرچه درمان نشود امکان دارد شخص به عوارض و خطرات حاد این بیماری دچار شود . بعضی از این بیماری ها مانند سرطان دهانه رحم و مثانه می شود و نیز امکان دارد یا پس از مقاربت و یا چندین هفته پس از آن نمایان شود .
  • در مردان زگیل تناسلی در کدام نواحی بروز می کند ؟
زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

آلت تناسلی – اسکروتوم – کشاله ران – ران

  • در زنان زگیل تناسلی در کدام قسمت ها مشاهده می شود؟

درون واژن – بیرون از واژن – دهانه رحم

  • آیا زگیل تناسلی همه را گریبا گیر می کند یعنی در واقع افراد خاصی به این بیماری مبتلا می شوند ؟

کسانی که سن کمتر از ۳۰ سال دارند و کسانی که به عنوان مادرزادی دچار این بیماری هستند . و اشخاصی که سیستم ایمنی بسیار قوی ندارند .

  • زگیل تناسلی چگونه تشخیص داده می شود ؟

در مرحله نخست پزشک سوالاتی از فرد در رابطه با سلامت جسمی و سوابق جنسی مطرح می کند و بعد پزشک با معاینات پزشکی که انجام می دهد اندازه زگیل و پیشرفت بیماری را بررسی می کند . و نیز امکان دارد برای بیمار تست پاپ اسمیر تجویز شود. هم چنین در زنانی که مادران آن ها سابقه مبتلا شدن به HPV هستند می توانند به وسیله آزمایش DNA به آسانی این بیماری را تشخیص دهند .

  • آیا این بیماری درمان قطعی دارد ؟ و این که چگونه با چه روشی درمان می شود ؟

به علت این که دلیل مبتلا شدن به زگیل های تناسلی در خون به آسانی جاری هستند امکان دارد شخصی اصلا علائمی را در خود مشاهده نکند اما مبتلا به این بیماری باشد بنابراین می بایستی آزمایشات لازم را انجام دهد . جهت درمان این بیماری روش های گوناگونی وجود دارد که درمان همراه با دارو یکی از این روش ها می باشد . استفاده از دارو باید به دستور پزشک باشد .

مقالات مرتبط

لابیاپلاستی

بهترین جراح زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن

راه های ارتباطی با دکتر هلاوی متخصص زنان و زایمان و نازایی

۵۵ ۳۴ ۷۲ ۴۴ – ۳۱ ۲۱ ۷۴ ۴۴ – ۰۲۱

پاسخ

5 + یک =

Call Now Button