مزایا و معایب لابیاپلاستی

اولین دلیل انجام لابیاپلاستی در دختران باکره، کوچک تر لابیاها است که فرد می تواند بعد از گذشت دوره درمان، پوشیدن لباس های تنگ را می تواند شروع کند. همچنین برای پوشیدن مایو نیز می تواند به راحتی این کار را انجام دهد.
برخی از دختران که به جراح زیبایی واژن مراجعه می کنند صرفا به دلیل عدم رضایت از ظاهر واژن خود بوده که بعد از انجام این نوع از جراحی زیبایی واژن، ظاهری زیبا خواهد پیدا کرد. انجام این جراحی هیچ آسیبی به پرده بکارت دختر خانم ها نمی زند و می توانند به راحتی این جراحی را انجام دهند.

برخی از روش های انجام لابیاپلاستی

 • V-Wedge resection / Modified V-Wedge Resection

این روش به گونه ای که در آن جراح متخصص زنان کناره های لابیای مینور را کوچک نموده و شکلی مانند V به آن می بخشد. در این روش میازن کمی از لابیا برداشته می شود و این میزان با توجه به نظر جراح بوده و در هر فرد نیز متفاوت است.

استفاده از این روش برایاین عمل زیبایی واژن  به دلیل آن که کمترین آسیب را به اعصای حسی می زند، نیز توصیه می شود. همچنین در این نوع از جراحی لابیاپلاستی لابیاها فرمی طبیعی به خود می گیرد. از مهمترین مزیت های این روش میزان بسیار کم خونریزی بعد از جراحی است. همچنین از دوره نقاهت کوتاهی برخورد دار می باشد.

در برخی از افراد با توجه به شرایط ناحیه تناسلی نتیجه انجام این جراحی به شکل Y می باشد.

 • Seculped Linear resection

دراین روش از جراحی لابیاپلاستی از لیزر می توان استفاده کرد. در روش Seculped Linear resection ممکن است جاح از نخ های قابل جذب برای زدن بخیه استفاده نماید. پس در نتیجه جراح باید دارای بالاترین سطح مهارت و تجربه باشد تا بعد از بخیه جای اسکار و یا بخیه ها نماند.

در این روش به دلیل استفاده از لیزر از بهترین و مناسب ترین روش  های  این جراحی  به شمار می رود.

در این روش برای برداشتن بافت لابیای مینور، باید در وهله اول شکل خاص لگن و نیاز شخص بررسی گردد. زیرا این دو ویژگی در افراد مختلف متفاوت است.

 • De-epitheliazaton Techinices

در این روش باید بخشی از بخش های بافت لابیا مینور برداشته شود. به همین دلیل انجام این جراحی بسیار حساس می باشد. در این روش از لابیاپلاستی، جراح زیبایی زنان بافت های لابیامینور را به شکل eye-shaped بر می دارد و سپس بخیه را انجام می دهد.

خانم دکتر هلاوی توصیه می کند که برای انجام این نوع از جراحی زیبایی واژن، انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان را مدنظر داشته باشند. زیرا در این روش به دلیل آن که ناحیه فوقانی لابیا دارای بیشترین بخش عصبی است، حساس می باشد.

 • Z-Plasty Technique }variation of modified V Wedge above)

همانطور که از اسم این روش مشخص است، جراح زیبایی واژن برای انجام این روش جراحی، برداشت بافت را به روش Z انجام می دهد. از جمله مزیت هایی که این روش نسبت به مابقی روش ها دارد، باقی ماندن مقدار بیشتری از بافت لابیا بعد از این عمل است. البته در برخی از خانم ها، ممکن است به شکل W اقدام به برداشتن لابیا ها شود. معمولا این روش برای خانم هایی استفاده می شود که دارای لابیای بزرگی است. جراح برای این گروه از افراد، جراح زیبایی زنان مقدار کمی از بافت پرینه و کلیتوریس را با جراحی بر می دارد.

 • Stem-Iris Scissors Technique

در جراحی Stem-Iris Scissors Technique نیاز است تا فرد بیهوش شده و در فرد به شکل میکروسکوپی جراحی زیبایی انجام شود. علت بی هوش کردن فرد صرفاً کاهش میزان خونریزی می باشد.

خانم دکتر هلاوی برای انجام لابیاپلاستی، جراحی زیبایی واژن و جوانسازی واژن از لیزر مونالیزا استفاده می نماید.

سوالات متداول لابیاپلاستی

آیا لابیاپلاستی بر عملکرد جنسی تاثیر می گذارد؟

پیشرفت قابل توجهی در عملکرد جنسی زنان بعد از لابیاپلاستی مشاهده شده است. این عمل درد در حین مقاربت به دلیل لبهای بزرگ را کاهش می دهد و همچنین احتمال ارگاسم را افزایش می دهد و به بیماران در افزایش اعتماد به نفس جنسی کمک می کند.

آیا این عمل نیاز به بیهوشی عمومی دارد؟

این جراحی معمولا به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود در بعضی موارد ممکن است نیاز به بیهوشی عمومی باشد.

آیا جای زخمهای قابل مشاهده است؟

لابیاپلاستی جای زخم خارجی باقی نخواهد گذاشت، زیرا هر برش به طور طبیعی در چین و چروک پوست ایجاد می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر مهزاد هلاوی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی لاپاراسکوپی و سونوگرافی دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران انجام کلیه اعمال جراحی زیبایی زنان شامل : لابیاپلاستی تنگ کردن واژن رفع افتادگی واژن سفید کردن واژن

2 thoughts on “مزایا و معایب لابیاپلاستی

 1. مریم پورابراهیمی - سپتامبر 3, 2018 در 11:14 ق.ظ

  سلام دکتر من می تونم همزمان که لابیاپلاستی و انجام میدم تنگ کردن واژنم هم انجام بدم ؟

  پاسخ
  • drhalavi - اکتبر 27, 2020 در 1:24 ب.ظ

   سلام بله امکان این دو جراحی به صورت همزمان وجود داره و مشکلی هم براتون پیش نمیاد . اما باید دوران نقاهت و مراقبت های لازم رو به خوبی طبق دستوراتی که خدمتتون اعلام میشه انجام بدین.

   پاسخ

پاسخ

4 × 5 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس سریع با پزشک