مزایای لابیاپلاستی

مزایای لابیاپلاستی

امروزه لابیاپلاستی به دلایل مختلف انجام می شود . در ادامه به توضیح بیشتر این درمان و کاربرد های آن می پردازیم .

لابیاپلاستی یک عمل جراحی برای کاهش اندازه ناحیه ی لابیای مینور در واژن است . لابیا مینور ها  در داخل لابیای ماژور و در دوطرف دهانه واژن قرار دارند .

دلایل بزرگ شدن لابیا مینور

عواملی که باعث بزرگ شدن اندازه لابیا مینور ها می شود :

  • زایمان های مکرر
  • کاهش وزن شدید
  • افزایش سن
  • عوامی ژنتیکی و ارثی

این عوامل ذکر شده می توانند باعث یزرگ شدن لابیا ها ، کشیدگی ، عدم تقارن ، تیرگی و یا ترکیبی از تمام این عوارض در ناحیه لابیای مینور شوند . این عوامل باعث ناراحتی های فیزیکی در حین روابط جنسی ، تمرین های ورزشی یا پوشیدن انواع خاصی از لباس ها می شوند .

وجود این عارضه ها در ظاهر اندام تناسلی باعث نارضایتی در فرد می شود زیرا ظاهر نامطلوبی خواهد داشت .

مزایای لابیاپلاستیچگونگی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی در یک یا دو ساعت انجام می شود . معمولا از بی حسی موضعی برای انجام لابیاپلاستی استفاده می شود اما باز این پزشک شماست که تشخیص می دهد برای شما از بی حسی استفاده کند یا بیهوشی .

روش های لابیاپلاستی

روش های زیادی برای انجام لابیاپلاستی وجود دارد . یکی از رایج ترین آن ها لیزو و برش لبه های لابیا و برش قسمت مثلثی شکل آن است . در جراحی به روش برش لبه ، جراح متخصص زنان در لبه های بیرونی لابیای مینور برشی ایجاد می کند و بافت اضافه تر آن را جدا می کند . بعد از آن پوست این ناحیه با بخیه های جذبی ، دوخته می شود .

در جراحی به روش برش قسمت مثلثی شکل ، جراح برشی ایجاد نموده و یک بافت مثلثی شکل را جدا می کند . سپس این قسمت جدا شده و دو لبه لابیا به وسیله بخیه های جذبی بسته می شود . در این حالت شکل و لبه های طبیعی لابیای مینور ، حفظ می شود .

عوارض لابیاپلاستی

به طور معمول عمل جراحی لابیاپلاستی به عنوان یک عمل جراحی سرپایی شناخته شده است . و دوره نقاهت طولانی ندارد . عوارضی مانند تورم و کبودی ، از عوامل طبیعی عمل جراحی لابیاپلاستی است که به مرور زمان بهبود می یابد .

مزایای لابیاپلاستی

 بسیاری از افراد سایز لابیا ها بسیار بزرگ است و این امر باعث مرطوب بودن و دفع نامناسب ترشحات شده و بستر مناسبی برای رشد قارچ ها ایجاد می کند . از آنجایی که ایجاد این بیماری ها با علائم خارش در این ناحیه خود را نشان می دهد ، به مرور زمان خارش در این ناحیه باعث ایجاد تیرگی و التهاب بیشتر می شود . درنتیجه لابیاپلاستی علاوه بر داشتن جنبه زیبایی که در ظاهر ناحیه تناسلی موثر است ، می تواند این مشکلات را برطرف نماید . مشکل دیگری که با انجام جراحی لابیاپلاستی بهبود می یابد ، وجود پوست های اضافه در قسمت کلیتوریس بوده که باعث می شود خانم ها با تاخیر به ارگاسم برسند و یا لذت کافی از روابط جنسی خود نداشته باشند .

جراحی لابیاپلاستی حتما باید توسط متخصص زنان حاذق و باتجربه انجام گیرد. دکتر هلاوی متخصص زنان و متخصص نازایی در این زمینه مشاورات لازم را به شما می دهند. جهت مشاوره با ایشان می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

اکثر بیماران می توانند بعد از سه الی ده روز به فعالیت های روزانه خود بپردازند  . اما باید حداقل به مدت ۴ تا ۶ هفته از انجام فعالیت های شدید ورزشی ، استخر و یا روابط جنسی پرهیز کنند . نتیجه درست این عمل بعد از ۳ الی ۶ ماه قابل مشاهده است .

کلام آخر

با توجه به توضیحات ذکر شده لابیاپلاستی می تواند بسیاری از مشکلات شخصی شما را برطرف نماید . شما برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به پزشک متخصص دکتر هلاوی مشاوره بگیرید .

پاسخ

7 − دو =