نوار قلب جنین

نوار قلب جنین

نوار قلب جنین در طی دوران بارداری جهت بررسی موقعیت جنین صورت می گیرد . در طی این تست پزشک مربوطه ضربان قلب جنین را ارزیابی می کند در این تست در شرایطی که جنین استراحت می کند و در زمان حرکت آن انجام می شود .

نوار-قلب-جنین-(NST)

نوار-قلب-جنین-(NST)

نوار قلب جنین در چه شرایطی انجام می شود

  • زن به دیابت مبتلا باشد یا دارای فشار خون بالایی باشد یا دچار بیماری های مختلفی باشد که به بارداری صدمه وارد می کند و آن را با اختلالاتی مواجه می کند .
  • جنین به این شکل مشاهده می شود که بزرگ نیست و به صورت طبیعی رشد نمی کند .
  • جنین در برابر حالت طبیعی دارای تحرک کمتری می باشد .
  • مایع آمنیوتیک اندازه طبیعی ندارد .
  • زمان زایمان تموم شده است و متخصص زنان تمایل دارد که جنین را از لحاظ سلامت بررسی کند .
  • فرد یک جنین را به علت نامشخصی از دست داده است در این مواقع آزمایش نوار قلب جنین در روزهای اولیه هفته ۲۸ حاملگی صورت می گیرد .
  • شخص دارای یک بیماری باشد که ممکن است به سلامت جنین صدمه وارد کند .
  • جنین دچار عیب و نقصی باشد .

آزمایش نوار قلب جنین پس از هفته ۲۴ الی ۲۶ حاملگی انجام می شود . ولیکن بیشتر مواقع در اواخر دوران بارداری و برای این که سلامت جنین تائید شود انجام می شود و این تست به همراه آزمایش بیوفیزیکال پروفایل صورت می گیرد .

نوار قلب جنین تستی می باشد که امکان دارد پزشک برای افراد مخصوصی تجویز کند . نوار قلب جنین می بایستی تحت نظر یک متخصص زنان خوب انجام شود . دکتر مهزاد هلاوی متخصص نازایی نوار قلب جنین را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد و گزارشی دقیق را از این آزمایش ارائه می دهد .

روش نوار قلب جنین به چه روشی انجام می شود

بهتر است پیش از انجام نوار قلب جنین غذا مصرف شود تا تحرک جنین بیشتر شود .در این آزمایش می بایستی به پهلوی چپ خوابید . کارشناس دو دستگاه به شکم مادر وصل می کند : یک دستگاه مسئولیت این را دارد که ضربان قلب و حرکت های جنین را ارزیابی کند و کاربرد دستگاه دیگر این می باشد که انقباضات رحم را ارزیابی می کند . کارشناس به ضربان قلب جنین توجه می کند و ضربان قلبی که نشان داده شده است روی صفحه نمایش روی کاغذ ثبت می شود .اگرچه کودک تحرک نداشته باشد امکان دارد که خواب باشد . احتمال دارد از فرد تقاضا شود اندازه آب یا شیرینی جات استفاده کند تا جنین آغاز به حرکت کند . در بیشتر مواقع از بیمار خواسته می شود که اگر جنین حرکت کرد دکمه ای را فشار دهد . این تست اصولا بین ۲۰ الی یک ساعت زمان به خود اختصاص می دهد .این تست هیچگونه عوارضی برای جنین ندارد و به شکل تهاجمی انجام نمی شود و مادر و جنین دچار صدمه نمی شوند .

مقالات مرتبط

لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

درمان خشکی واژن 

سفید کردن واژن با لیزر 

راه های ارتباطی با دکتر هلاوی متخصص زنان و زایمان و نازایی

۵۵ ۳۴ ۷۲ ۴۴ – ۳۱ ۲۱ ۷۴ ۴۴ – ۰۲۱

پاسخ

2 + 17 =

Call Now Button