چرا خشکی واژن!

چرا خشکی واژن!

آیا از علائم خشکی واژن آگاهی دارید؟

آیا می دانید خشکی واژن به چه دلیل ایجاد می شود ؟

در ادامه به توضیح بیشتر خشکی واژن و چگونگی ایجاد آن می پردازیم تا بیشتر در باره این بیماری آگاهی داشته باشید .

دلایل خشکی واژن

خشکی واژن تنها با ورود به مرحله یائسگی ایجاد نمی شود و دلایل زیادی مانند زایمان ، شیردهی خانم ها و عفونت های واژن که معمولا خانم ها به آن مبتلا می شوند ممکن است در ایجاد این بیماری کمک کنند و حتی مصرف بعضی دارو های محرک می تواند زمینه به وجود آمدن خشکی واژن گردد . از دلایل دیگر می تواند دلیل روحی روانی باشد مانند استرس ، اضطراب ، افسردگی ، نداشتن آرامش کافی و یا داشتن یک رابطه ناخوشایند از یک رابطه جنسی و یا نداشتن آمادگی لازم برای برقراری رابطه جنسی ، می تواند از عامل های مهم خشکی واژن باشد به علاوه وجود بیماری هایی که اتومیوم هستند مانند بیماری شوگرن که به خشک شدن همه مخاط ها از جمله مخاط دهان و واژن می شود . در نتیجه نباید انتظار داشت که خشکی واژن تنها در افراد با سن بالا دیده شود چرا که این تصور نادرست است و باعث می شود فرد نسبت به علائم بی تفاوت برخورد کند و دوره درمانی خود را به تاخیر اندازد .

از جمله عوارض که خانم ها با آن رو به رو می شوند، خشکی واژن است. امروزه برای درمان این عارضه راه کار های متفاوتی وجود دارد. درمان خشکی واژن با لیزر یکی از راه های درمانی است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. خانم  دکتر مهزاد هلاوی در این خصوص توضیحاتی را در این مقاله ارائه داده اند. همچنین می توانید برای دریافت مشاروه و راهنمای از ایشان می توانید با شماره  ۳۱ ۲۱ ۷۴ ۴۴ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید. همچین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

علائم خشکی واژن

علائم آن با درد حین رابطه زناشویی ، ترک خودگی های پوست ناحیه تناسلی ، سوزش ، خارش و خونریزی بعد از برقراری رابطه جنسی ، خود را نشان می دهد و حتی گاهی فرد دچار ریزش ادرار با سرفه و عطسه می شود .

درمان خشکی واژن

برای درمان خشکی واژن روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام با توجه به مقطع و شرایط بیمار کاربرد دارد مانند استفاده از پماد روان کننده ها ، روغن ها و ژل ها که در موارد خاص از این روش ها استفاده می شود . مرحله بعد از آن استفاده از هورمون ها است که هم می تواند به صورت موضعی و هم سیستمیک مورد استفاده قرار گیرد که در مواردی می تواند عوارض خود را داشته باشد . استفاده از PRP و فیلر ها نیز گاهی توصیه می شود و می تواند در مواردی کاربرد داشته باشد . این درمان ها موقت هستند و در لایه های سطحی واژن اثر گذار خواهند بود . برای اینکه یک روش مناسب به بیماران پیشنهاد شود که اثر طولانی در لایه های عمقی بدن انسان باقی بماند ، از تکنولوژی لیزر برای خشکی واژن استفاده می شود ، این راه درمانی باعث تقویت بافت و کلاژن سازی می گردد و راه درمانی مناسب دیگر استفاده از RF است این روش بیشترین اثر روی عضله و تنگ کردن واژن دارد .

درمان خشکی واژنتوصیه هایی برای خشکی واژن

گاهی استفاده از شوینده های بهداشتی به خاطر وجود PH نامناسب بدن فرد ، ممکن است باعث ایجاد خشکی واژن شود که بهتر است با آگاهی از سیستم بدن خود اقدام به تهیه این لوازم بهداشتی نمایید .

نتیجه گیری

با داشتن آگاهی و اطلاعات لازم می توانیم اقدامات لازم را برای بهبود بیماری انجام دهیم . برای مشاوره های بیشتر می توانید به بهترین متخصص زنان در تهران مراجعه نمایید .

مقالات مرتبط

لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

سفید کردن واژن با لیزر 

عمل ترمیم واژن با لیزر 

راه های ارتباطی با دکتر هلاوی متخصص زنان و زایمان و نازایی

۵۵ ۳۴ ۷۲ ۴۴ – ۳۱ ۲۱ ۷۴ ۴۴ – ۰۲۱

پاسخ

19 − 9 =

Call Now Button